שימוש בסנפלינג עדיף על פיגומים

רמה גבוהה - עבודות שיפוץ חזיתות, איטון ותיקון מבנים בגובה, עבודות טיח בגובה - גישה באמצעות סנפלינג חבלים

במאמר קצר זה ננסה לעמוד על היתרונות הבולטים של ביצוע עבודות גובה עם שימוש בטכניקת חבלי סנפלינג לעומת השימוש בשיטות אחרות מסורתיות כגון פיגומים.

כאשר נדרשים תיקונים בזווית חדה או ביצוע תחזוקה במקומות גבוהים, ישנן 2 אפשרויות עיקריות שניתן לשקול: פיגומים או גישה באמצעות חבלי סנפלינג. אם אתה זקוק לתחזוקה של מבנה גבוה, בניין מגורים או מבנה תעשייתי, אתה עשוי לתהות איזו מבין האפשרויות תהיה הטובה ביותר עבורך הן מבחינה תקציבית ואת מבחינת יעילות הזמן.

לשיטת הפיגומים המסורתית תמיד יהיה את מקומה בענף הבנייה, אולם, ישנם מספר יתרונות ברורים דווקא לשימוש בגישת חבלי סנפלינג, לעומת גישת הפיגומים המסורתית.

השימוש בטכניקת חבלי סנפלינג לביצוע עבודות בגובה, הופך עם השנים לנפוץ יותר ויותר, מתוך הבנת יתרונותיה של השיטה והעובדה כי גישה באמצעות חבלים היא לא רק חסכונית ויעילה מבחינה כלכלית, אלא, גם יותר מהירה ובטוחה לעומת טכניקות אחרות כאשר נדרש טיפול באזור בעל זווית גבוהה או עם גישה מוגבלת לעבודה בגובה.

להלן מספר יתרונות עיקריים של שימוש בשיטת חבלי הסנפלינג לביצוע עבודות בגובה:

עלות

כאשר מדובר עלות, גישה באמצעות חבלי סנפלינג היא יחסית זולה יותר מאשר פיגומים. באמצעות השימוש בחבלי סנפלינג נחסך הצורך בהקמת מתקנים כבדים, שימוש בציודים וניודם לאתר העבודה, שיטה זו היא מהירה יותר להשלמת הפרויקט ובכך נחסך בזבוז זמן רב על הצורך בבניה והקמת תשתיות הפיגומים. זכרו כי זמן שווה כסף וכאשר הנכם בוחרים להתקין פיגומים מסביב לבניין, הנכם צריכים לשלם עבור עבודת הקמת הפיגום מסביב למבנה ולאחר מכן כדי להשלים את העבודה שלשמה הוקם הפיגום.

בסופו של דבר השימוש לביצוע עבודות גובה באמצעות חבלי סנפלינג הינו אלטרנטיבה חסכונית גם בממד הכסף וגם בממד הזמן והנוחות במהלך העבודה במקום.

מהירות

כאמור, ללא ספק, שגישה באמצעות חבלי סנפלינג לביצוע עבודות גובה דורשת פחות זמן ומהווה אמצעי גישה מהיר יותר מאשר פיגומים לביצוע העבודה והשלמתה. זכרו שעל מנת להקים את תשתית הפיגומים נדרשים ימים, בעוד התקנת ציוד חבלי הסנפלינג הינו מהיר וקל ולוקח דקות עד שעות ספורות במקרים מורכבים.

בטיחות

למרות שביצוע עבודות גובה באמצעות חבלי סנפלינג נחזית לנו כמסוכנת, היא הרבה יותר בטוחה משנדמה, הרבה יותר טוב מכל אמצעי אחר המשמש לגישה בגבוה. טכנאי העבודה וגולשי המעטפת מחוברים לשני חבלים נפרדים, אחד מתנהג ככישלון בטוח צריך לשבור את הקו הראשי, את הכלים הם השתמשו גם קשור אליהם, כך העוברים ושבים יכולים להישאר בטוחים אם כלי להחליק בזמן השימוש.

גישה לחבל מוכרת גם כשיטה הבטוחה ביותר להשלמת הפרויקט בשל רמת האימונים וההסמכות הנדרשת בגינה. כל חבר בצוות גולשי המעטפת מחוייב לעמוד בסטנדרטים מחמירים של תקנות הבטיחות ולעבור הדרכות ורענונים שיבטיחו, כי הגולשים מוכנים לחלוטים לביצוע עבודה בגובה באופן בטוח ויעיל.

גולשי המעטפת של רמה גבוהה עבודות בגובה, כולם, בעלי רישיון גלישה, צוות מוסמך בעל רמת מיומנות וותק המתאימים לביצוע כל פרויקט מעטפת בניין על מגדלים רבי קומות ומגורים נמוכים או בניינים מסחריים ומתקנים תעשייתיים.

במידת הצורך אנו מתייעצים ומעסיקים בעלי מקצוע מומחים ומהנדסים.

כל הגולשים שלנו בעלי ניסיון של שנים רבות בסנפלינג ובעלי תעודת גולש מעטפת מטעם משרד הכלכלה. בכל אתר ופרויקט שלנו ישנו מנהל מקצועי המפקח על ביצוע העבודות בגובה.

אצלנו הבטיחות היא מעל הכל וניתן דגש בכל עבודה על הסיכונים הספציפיים ודרכים לצמצום הסיכונים.

סטטיסטיקות עולמיות מדברות בעד עצמן ומראות, כי גישה באמצעות חבלי סנפלינג לביצוע עבודות בגובה הינה הדרך הבטוחה ביותר לביצוע עבודות מסוג זה אודות לדרישות המחמירות של אימונים וקביעת סטנדרט בטיחות מחמיר לעובדים בגובה.

גמישות

טכניקת גישה באמצעות חבלי סנפלינג מאפשרת גמישות מוחלטת על ביצוע העבודות ולעתים אף הנה האפשרות ביחידה לביצוע משימות מסוימות.

השימוש בחבלי סנפלינג לצורך ביצוע עבודות גובה לא דורש כמות גדולה של שטח התארגנות פתוח מתחת לאתר העבודה על מנת להתקין ולהניח ציודים ופיגומים. באמצעות חבלי סנפלינג מתאפשרת גישה למקומות שאלמלא השימוש בחבלים לא ניתן היה לגשת אליהם, אלו מקומות קשים במיוחד, ובעלי גישה מוגבלת ביותר כגון: גגות מקומרים ומבנים אחרים שאינם נגישים.

הפרעה

הקמת תשתית פיגומים הנה ללא ספק מגושמת והיא עשויה לתפוס שטח קרקע נרחב. מכיוון שתשית הפיגומים בנויה על הקרקע, היא בהכרח משפיעה על הגישה לבניין ומקשה על לקוחות או עובדים להיכנס אליו או לצאת ממנו

מן העבר השני, השימוש בחבלי סנפלינג בהם גולשי המעטפת מחוברים לגג הבניין אנכית מלמעלה למטה, כמעט ואינה מורגשת מה שגורם למינימום הפרעה בניהול אורח חיים שגרתי הן בחזית הבניין והן בכניסה אליו.

אסתטיקה

בניגוד לפיגומים, שימוש בחבלי סנפלינג לביצוע עבודות גובה יוצר השפעה אסתטית חיצונית מינימלית על הבניין. פיגומים, לעומת זאת, לא רק שלוקח ימים עד שבועות להקים, אלא שהם מהווים אובייקט מסורבל שמשפיע על אסתטיקת המבנה. גישה באמצעות חבלי סנפלינג דורש השקעה פחותה לעומת פיגומים בכל מדד ובכל צורה, החל מהשפעה חיצונית על האסתטיקה במקום, נוחות הגישה לבניין והמשך החיים הרגיל, עלויות הקמה ותחזוקה שוטפות והזמן הכולל שנדרש על מנת להשלים את הפרויקט כולו מתחילתו ועד סופו.

זה מסורבל ולא ילך מבלי משים בזמן שהוא במקום. מאז גישה חבל דורש פחות להגדיר שטח, זה דורש מעט מאוד במונחים של עלויות תחזוקה שוטפת, ועושה עבור ביקורים חוזרים קל אם הפרויקט לוקח זמן להשלים.

טכניקת גישה באמצעות חבלי סנפלינג היא ללא ספק הדרך המעשית ביותר להשלים משימות ופרויקטים הדורשים עבודה בגובה.