היתרונות בביצוע עבודות גובה בסנפלינג

נעמוד בקצרה על יתרונותיה העיקריים של שיטת ביצוע עבודות גובה באמצעות חבלי סנפלינג תעשייתיים, כחלופה חסכונית לשיטות גישה מסורתיות כגון: פיגומים או פלטפורמות עבודה גבוהות אחרות.

השימוש בחבלי הסנפלינג לביצוע עבודות גובה, הפך במרוצת השנים לשימוש הנפוץ והמקובל לביצוע עבודות מסוג זה.

גישה באמצעות חבלי סנפלינג היא לא רק שיטה חסכונית ויעילה ממובן הכלכלי לעומת שיטות אחרות, אלא שהיא גם יעילה יותר במבחינת משך זמן העבודה ובטוחה הרבה יותר ברמת הסיכון לחיי אדם לעומת טכניקות אחרות.

להלן מספר יתרונות עיקריים ובולטים לשימוש בחבלי הסנפלינג לביצוע עבודות בגובה:

בטיחות

ביצוע עבודות גובה באמצעות חבלי סנפלינג הנה השיטה הבטוחה ביותר לסוג כזה של עבודות.

החבלים והציוד המשויך אליהם, תומכים בעובד ומאפשרים לו לקבל בבטחה גישה למיקום העבודה וממנו.

באמצעות שיטה זו, נשמרת מערכת עבודה בטוחה בכל עת, תוך צמצום מקסימלי של תאונות עבודה, תקריות או אירועים מסוכנים ומזעור אפשרות פגיעה ברכוש או פגיעה אחרת בסביבה.

שיטת חבלי הסנפלינג מוכרת גם כשיטה הבטוחה ביותר לביצוע פרויקטים בגובה, בשל רמת האימונים וההסמכות הנדרשת על פי התקנות מכל עובד. כל חבר בצוות שהינו גולש מעטפת בניין או מטפס תרנים מחויב לעמוד בסטנדרטים מחמירים של תקנות הבטיחות לעבודה בגובה, בין היתר ביצוע הכשרות ורענונים שיבטיחו רמת מיומנות ושליטה של העובד בסביבת העבודה באופן המיטבי ביותר.

מהירות

שיטת חבלי הסנפלינג לביצוע עבודות בגובה הנה חסכונית לעומת שיטות אחרות גם בממד הזמן.

המהירות שבה העובדים בגובה יכולים להגיע מאתרים ונקודות שונות בסביבת העבודה על מנת להשלים את משימתם היא קצרה באופן משמעותי לעומת דרכי גישה אחרות, מה שמאפשר ליעיל את זמני העבודה והשלמת הפרויקט, להפחית את עלויות הפרויקט ולהקטין את רמת הסיכון ע”י צמצום סך שעות השהייה בגובה.

עלות

כאשר מדובר בעלות כספית, גישה באמצעות חבלי סנפלינג זולה לעומת הקמת פיגומים.

באמצעות השימוש בחבלי סנפלינג נחסך הצורך בהקמת מתקנים כבדים, שימוש בציודים וניודם לאתר העבודה.

בסופו של דבר השימוש לביצוע עבודות גובה באמצעות חבלי סנפלינג הנו אלטרנטיבה חסכונית גם בממד הכסף וגם בממד הזמן והנוחות במהלך העבודה במקום.

גמישות ביצועית

טכניקת גישה באמצעות חבלי סנפלינג מאפשרת גמישות מוחלטת על ביצוע העבודות ולעתים אף הנה האפשרות היחידה לביצוע משימות מסוימות.

השימוש בחבלי סנפלינג לצורך ביצוע עבודות גובה לא דורש כמות גדולה של שטח התארגנות פתוח מתחת לאתר העבודה על מנת להתקין ולהניח ציודים ופיגומים.

באמצעות חבלי סנפלינג מתאפשרת גישה למקומות שאלמלא השימוש בחבלים לא ניתן היה לגשת אליהם, אלו מקומות קשים במיוחד, ובעלי גישה מוגבלת ביותר כגון: גגות מקומרים, קורות גבוהות וחשופות, מבנים אחרים שאינם נגישים בצורה רגילה.

הפרעה מינימלית לסביבה

הקמת תשתית פיגומים הנה ללא ספק מגושמת והיא עשויה לתפוס שטח קרקע נרחב. מכיוון שתשית הפיגומים בנויה על הקרקע, היא בהכרח משפיעה על הגישה לבניין ומקשה על לקוחות או עובדים להיכנס אליו או לצאת ממנו

מן העבר השני, השימוש בחבלי סנפלינג בהם גולשי המעטפת מחוברים לגג הבניין אנכית מלמעלה למטה, כמעט ואינה מורגשת מה שגורם למינימום הפרעה בניהול אורח חיים שגרתי הן בחזית הבניין והן בכניסה אליו ויוצר השפעה אסתטית חיצונית על אתר העבודה וסביבתו.